cessy profilCessynka je náš nepapírový miláček, když jsme si ji před léty pořizovali, byl to náš první pejsek a vůbec jsme nevěděli, k čemu vlastně ty papíry jsou... takže přestože je to naše krásná holčička, tahleta sekce se ji nijak zvlášť nedotkne ;-) i kdyyyyž ...

24. března 2007

Jsme se s Cessynkou zúčastnily jedné akce v Kralupech nad Vltavou, kde proběhla spousta soutěží a také se tam konala výstava psů bez PP. No a vzhledem k tomu, že teda Cessynka papíry nemá, rozhodla jsem se s ní této výstavy zúčastnit, abychom zjistili, jak by na tom byla, kdyby ty "slavné" papíry měla ;-)

Vstup do fotogalerie

Lovecké zkoušky

cessy profilS Cessynkou se od jejích 9 měsíců mimo jiné věnujeme také loveckému výcviku. Bohužel je Cessy bez PP, takže se nemůže účastnit žádných oficiálních zkoušek nebo memoriálů, naštěstí jsou tady hony, díky kterým spolu můžeme dokázat, že není třeba  průkazu původu k tomu, aby byl pes lovecky upotřebitelný a naštěstí tady byl Horys-lov, který nám s výcvikem nejen pomohl, ale 24.8. 2006 uspořádal cvičné podzimní zkoušky, kterých jsme se s Cessynkou nejen zúčastnily, ale Cessynka se taky stala vítězem těchto zkoušek, a to pod přísným dohledem zkušených rozhodčích. Ani nevíte, jak jsem byla šťastná, že jsme takhle skvěle obstály v konkureci tolika úžasných papírových psů. Dokonce jsem dojetím uronila slzu ;-)

 

cessy vystava

Cessy - Agility

ca1Tady bych vám ráda psala o Cessynčiných agiliťáckých úspěších. Co je to vlastně agiliti? Jistě všichni znáte klasický koňský parkur - na vyhrazeném prostoru jsou umístěny skokové překážky, které jezdec s koněm absolvuje v předem určeném pořadí. No a z toho kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility. Dnes agility běhají voříšci i čistokrevní psi a spolu s nimi děti, mládež, dospělí, ale i důchodci, a to na celém světě. Agility se provozuje jako zábava pro široké masy pejskařů, ale také jako vrcholový sport, který má dokonce svoje mistrovství světa. Určité rozdíly mezi psím a koňským parkurem jsou, a to především ve velikosti překážek (ty psí jsou mnohem menší). Pejsci jsou však mnohem pohyblivější, takže kromě klasických skokových překážek mívají v parkuru zařazen i slalom, kladinu, šikmou stěnu, houpačku, skok daleký, proskokový kruh, pevný a látkový tunel. Dalším, poměrně podstatným rozdílem je to, že psovod na psovi nesedí jako jezdec na koni, ale běží vedle něj. Pes nemá vodítko ani obojek a psovod jej ovládá pouze slovními povely, vlastním pohybem a ukazováním. Vzájemný dotek psa a psovoda se hodnotí jako chyba.

Více informací naleznete na stánkách českého agiliti klubu: http://www.klubagility.cz/

ca1Já jsem s agiliti začala v létě roku 2006, když byl  Cessynce rok a půl (mimochodem u psů velkých plemen se kvůli kloubům nedoporučuje začít s agiliti dříve). Můžu vám říct, že ze začátku to byl boj, opravdu to není vůbec jednoduché naučit se všechny ty překážky a hlavně se naučit 100% spolupracovat se svým psem, ale postupně se to zlepšovalo a zlepšovalo a dnes už máme s Cessynkou na našem kontě i pár agiliťáckých úspěchů :-)

Bohužel téměř celý rok 2009 a začátek roku 2010 byl pro nás "stop stav" kvůli Cessynčinému úrazu, kdy si při běžné procházce urvala oba vazy v zadních kolenou :-( momentálně jsme ještě v rekonvalescenci, ale obě pevně doufáme, že se k tomuto nádhernému sportu brzo vrátíme!

 

Cessy - Služební výcvik

sv1V této sekci bych vás ráda informovala o mých úspěších ve služebním výcviku.

Co je služební výcvik určitě vysvětlovat nemusím, je to to, co by měl absolvovat každý pes...aspoň teda základy služebního výcviku. Já s paničkou chodím na tento výcvik od svých 5 měsíců. Jen pár slovy, jedná se o výcvik poslušnosti, tedy v základí části výcviku např.: chůze u nohy na vodítku i bez vodítka, sedni-lehni-vstaň na vodítku i bez vodítka, obraty u nohy, přivolání psa, dlouhodobé odložení. V pokročilém výcviku jsou pak přidány např. aporty (volný, skokem, šplhem), odložení za chůze v leže, v sedě, ve stoje, štěkání na povel, stopy, hlídačka, obrany...

V roce 2006 jsme spolu složily ZOP-zkouška ovladatelnosti psa a také jsme se zúčastnili pár závodů, v roce 2007 jsme pak složily zkoušku ZPU 1.

O Cessynčiných úspěších v této oblasti vás budu informovat zde.

Více informací zde http://www.kynologie.cz/

19.11.2006 - ZOP - Zkouška ovladatelnosti psa
Dne 19.11.2006 jsme se s Cessynkou asi po 14 denním tréninku vydaly na první služební zkoušky , zkoušky ZOP. Jak jsme velmi rychle pochopily, vzhledem k tak krátkému cvičení to byl kousek opravdu husarský, obzvlášť když Cess hárala... No nakonec jsme to spolu docela zvládly, a to s 84 body ze 100.

sv124.6.2007 - ZPU1 - Zkouška pracovní upotřebitelnosti
Dne 24.6.2007 jsme s Cessynkou složily druhé služební zkoušky, tentokrát ZPU1. První část těchto zkoušek proběhla naprosto bez problémů a získala jsem 78 bodů z možných 80. Pak se ovšem dostavily Cessynčiny celoživotní problémy s bříškem a udělalo se ji zle, místy spíše než VOK vypadala jak pořádná doga - povislé oči a sliny skoro až na zem.  Trochu pokazila hlídačku (z možných 20 bodů získala pouze 10), ale pak si  ta moje holčička zřejmě řekla, že kvůli mě musí zvládnout a vydala ze sebe opravdu vše a třetí část už opět odešla skvěle - ne zrovna s chutí, myslím, že ji opravdu bylo zle, ale i tak za krásných 48 bodů z 50. Takže celkem jsem získala 136 bodů ze 150. Z tohoto výsledku jsem byla nadšená a myslím, že i Cessulka, i přes mé zdravotní komplikace, byla z krásného dne spokojena :-)


 
Tvorba webu pro chovatele