V této sekci se Vám pokusím přiblížit povahu a charakter výmarských ohařů. Vycházet budu převážně z mých vlastních zkušeností a názorů a ze zkušeností našich známých a kamarádů.

h1Původně jsem tuhle sekci chtěla úplně vynechat, vždyť stačí do jakéhokoli internetového vyhledávače zadat "výmarský ohař historie" a naběhnou Vám desítky stránek popisujících téměř identicky právě historii tohoto nádherného plemene. Nicméně vzhledem k tomu, že bych chtěla, aby na tomto webu byly veškeré informace, rozhodla jsem se udělat tzv. "vycuc" těchto stránek a pár slovy se zmínit o historii plemene VÝMARSKÝ OHAŘ.

Tak tady jsem pravda moc improvizovat nemohla, a tak jsem si dovolila zkopírovat od nejpovolanějších - klubu chovatelů výmarských ohařů - snad se nebudou zlobit.

vo1Než se rozhodnete obvolávat inzeráty nabízející štěnata výmarských ohařů, dobře se zamyslete a nebuďte sobečtí. Nejde jen o vás, jde o všechny členy vaší rodiny a jde o to živé stvoření, které na vás bude závislé. Není to hračka pro děti, není to hračka ani pro vás a není to záležitost dnů, týdnů ani měsíců...může to být i 14 let. Pokusím se vám tady rozvést tři body, které jsou podle mne velmi důležité a nezbytné při vlastnění ohaře. Nejsem myslivec, ten by na to měl určitě daleko přísnější názor než já, já jsem obyčejný člověk, který si před časem pořídil výmara a pak druhého a ze všech sil se snaží jim dát maximum toho, co potřebují k tomu, aby měli šťastný život. A myslím si, že tohle bychom pro svého nejlepšího přítele měli udělat všichni. Takže, prosím, zamyslete se...

sl1V této sekci bych vám ráda poradila s výběrem toho správného štěněte, s tím, co si připravit, než si ho přivezete domů, jak se k němu chovat, jak a kdy ho vychovávat, jak a kdy začít s výcvikem. Upozorňuji všechny, že nejsem žádný odborník, budu tady psát své postřehy a své zkušenosti, to jak jsem postupovala já. A můžu hrdě říci, že se mi to zatím docela daří.

Považuji za svou povinnost ještě jednou se zmínit o tom, že pes není vhodný dárek pro dítě, obzvlášť pak lovecký pes.

Eliz lovecky vycvikJe důležité vědět, že se speciálním loveckým výcvikem je vhodné začít až po zvládnutí základní poslušnosti. Jsou disciplíny, se kterými se může začít už se štěnětem, především práce na poli, kdy štěně začínáme učit vyhledávat správným stylem, přivádět ho do zapachovaného pole nebo pracovat s vypouštěnou pernatou zvěří. Základy aportu je pak dobré začít cvičit po úplném přezubení pejska.
Výcvik k honitbě se dá rozdělit do tří skupin, a to na výcvik v poli, výcvik v lese a výcvik ve vodě.


 
Tvorba webu pro chovatele